מוצרים ״בריאים״ בתחפושת

המודעות לבריאות ומזון בריא עולה מדי יום, חלק גדול מאיתנו נמצא בחיפוש אחר מזונות וחטיפים בריאים יותר לנו ולמשפחתינו.

יצרני המזון מזהים את הטרנד וכמובן מנסים לספק לצרכנים אלטרנטיבות בריאות יותר, חלקן באמת בריאות וטובות יותר וחלקן לא באמת, ועדיין לגמרי מכילים כמות גבוה של סוכר, קלוריות ושומן.

החלטתי לסקור מספר מוצרים שרובנו בטוחים שהם בריאים ומזינים, אך  האמת רחוקה מכך, הנה מספר מוצרים בריאים ״בתחפושת״ והאלטרנטיבות הטובות יותר.

:הנה כמה דוגמאות בולטות

  • חטיפי אנרגיה

חטיפי אנרגיה משווקים בתור נשנוש בריא / חטיף אנרגיה יכול להוות חטיף מזין ומשביע בין הארוחות. רובם הגדול מכיל בעיקר סוכר, פחמימות ריקות וכמות לא מבוטלת של קלוריות,ובעיקר לא מספקים ולא משביעים. כמובן ישנם חטיפים טובים ואיכותיים ,אך סקירה של רשימת הרכיבים תגלה כמויות לא קטנות של סוכר ושומנים המתחבאים שם, והופכים  חלק מהחטיפים הללו לנשנוש פחות בריא.

מה במקום?  החליפו את החטיף בפירות טריים, ירקות חתוכים, חופן אגוזים , יוגורט טבעי עם פירות. החטיפים בהחלט מתאימים מדי פעם אך ברמה היומיומית אפשר לבחור אחרת.

חברות של חטיפים מומלצים : LARA BAR/ kind bar -5g of sugar/ RXBAR 

 

  • פירות יבשים

בעוד שפירות יבשים נתפסים כמשהו בריא ומזין, הם מכילים לרוב שלל חומרים מאוד לא בריאים, וכמובן לא מעט סוכר, מאחר בתהליך הייבוש מוצאים את רוב המים מהפרי , נוצר ריכוז גבוה יותר של סוכר.

ומאחר וגודל הפירות הינו קטן יש לנו נטייה לאכול הרבה יותר מאשר אם היינו צורכים את הפירות בצורתם  הטרייה.

המלצה: אז אם בא לכם משהו מתוק, תמיד כדאי לאכול פרי שלם. או העדיפו פירות שעברו תהליך ייבוש/ הקפאה במייבש מזון

ניתן למצוא אותם בכל הסופרים כיום – צ׳יפס תפוח / סלק / גזר/ תותים / בננות ומגוון רחב של פירות.

:וותרו על פירות יבשים

 

:והעדיפו פירות שעברו ייבוש בלי תוספת סוכר, צבעי מאכל ושאר תוספים

 

 

 

 

מיץ סחוט טבעי ללא תוספת סוכר

?נשמע בריא ומזין נכון

חוק מספר אחד, אל תשתו את הקלוריות שלכם, ובטח ובטח אל תצרכו מיצי פירות

פירות מכילים סוכר בצורתם הטבעית, אך מכילים גם כמות לא מבוטלת של סיבים תזונתיים, מינרלים ווטימנים. בתהליך הסחיטה של הפרי אנחנו לא מקבלים את הסיבים, אשר חשובים לבריאותנו ותורמים לתחושת השובע, ובעצם מקבלים משקה עתיר בסוכר.

כוס מיץ תפוזים יש 21 גרם סוכר ( יותר מ5 כפיות סוכר ) וכמות סוכר שלא רחוקה מהכמות שכוס קולה מכילה

המלצה: תאכלו פרי בשלמותו, במידה ובא לכם משקה מרענן שייק בייתי יכול להוות בהחלט תחליף הולם אשר מכיל סיבים תזונתיים יתרום לתחושת שובע לאורך זמן.

:יוגורט בטעמים

 יוגורט בטעמים יש כמות לא מבוטלת של סוכר, בגביע ממוצע עם תוספת פרי יש כמות של בערך כ10 גרם תוספת סוכר , בנוסף לסוכר הנמצא בפרי, מה שמביא גביע יוגורט תמים כמות לא מבוטלת של גרם סוכר.

:המלצה

העדיפו יוגורט טבעי ללא תוספת סוכר, והמתיקו אותו ע״ דבש או מייפל סירופ , בצורה שבה אתם שולטים בכמות הסוכר, והוסיפו פירות טריים. אופציה נוספת היא להכין שייק פירות טעים על בסיס של יוגורט טבעי, כך גם ישנה כמות יפה של חלבון התורמת לתחושת השובע וגם תוספת של סיבים מהפירות

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *